HODNOCENÍ SEZÓNY 2018/2019

Do nového ročníku Plachetka okresního přeboru mužů jsme vstupovali s cílem navázat na kvalitní výkony z předešlého jara a hlavním úkolem bylo umístit se do třetího místa.

Sezónu jsme začali domácím vítězstvím 5:1 proti bělohradské rezervě a poté následovalo dalších sedm vítězných zápasů v řadě. První zaváhání v podobě ztráty bodů přišlo po remíze a následné prohře na pokutové kopy s týmem z Robous. Hned v následujícím kole přišla další ztráta. Tentokrát prohra 2:1 v Jičíněvsi znamenala jeden z nejhorších výkonů v podzimní části. Poslední utkání první poloviny sezóny jsme zvládli a vítězstvím 5:1 nad Libání si upevnili pozici půlmistra. V zimní přestávce jsme náš cíl přehodnotili na ty nejvyšší stupně, a i s ohledem na tuto skutečnost jsme zkrátili zimní přestávku, začali tvrdě trénovat a absolvovali zimní soustředění. Po ukončení nájemní smlouvy na využívání valdického hřiště jsme byli nuceni přesunout se do jičínského azylu a odehrát zbylá utkání na tamních hřištích.

Jarní část jsme zahájili obdobně jako tu podzimní. Domácí výhra nad Lužany v poměru 5:2 znamenala upevnění první příčky a pokračování v našem tažení za titulem. V dalším kole jsme zajížděli do Milíčevsi, kde se nám dlouhodobě příliš nedaří. To se potvrdilo i nyní a byl z toho zisk jednoho bodu za bezbrankovou remízu. Následovaly tři za sebou vyhrané zápasy se slušným skóre 16:1. V dalším kole ovšem přišel největší zkrat za celý rok. Zajížděli jsme do Staré Paky, která se na nás usilovně dotahovala a chtěla ještě promluvit do boje o titul a získat privilegium postupu do krajské soutěže. Porážka 5:0 byla pro nás zcela zasloužená, protože toto utkání jsme nezvládli především psychicky. V následujícím týdnu jsme se snažili z tohoto debaklu otřepat a zaměřit se na vlastní výkony. Doma jsme si s chutí zastříleli proti poslední Železnici B a opět si zvedli sebevědomí a chuť po vítězství. Následující 21. kolo bylo zlomové. My jsme sice získali pouze dva body proti skvěle bránícím Robousům, ale překvapení kola se událo ve Staré Pace, kde dokázaly Lužany zvítězit a nám pomoci v osamostatnění se na špičce tabulky. Matematika byla v tuto chvíli jasná. V případě domácího vítězství nad Jičíněvsí můžeme začít slavit. To se povedlo náramně a naší nejvyšší výhrou v sezoně 8:1, jsme si dvě kola před koncem soutěže zajistili jistotu prvenství. Dále jsme udrželi koncentraci a zvládli zvítězit i poslední dvě utkání proti Libáni (4:2) a Bělohradu B (4:3).

Sezónu nelze hodnotit jinak než velmi pozitivně. Vyhráli jsme celou soutěž stylem start cíl a v náš prospěch hovoří i statistiky, když jsme vstřelili nejvíce a obdrželi nejméně branek (76:27). Získali jsme celkem 55 bodů, druhá Stará Paka 48 a třetí Bělohrad B 40.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň!