HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SEZONY 2019/2020

Během letní přestávky, která následovala po předchozí vítězné sezóně 2018/2019, došlo ke dvěma zásadním změnám v našem oddíle. První změnou bylo ukončení spolupráce mužů s SK Jičín a znovuobnovení čistě valdického týmu, který musel ovšem nastoupit do nejnižší soutěže hrající se na Jičínsku. Druhá změna se týkala našich mládežnických kategorií, ve kterých došlo ke spojení s nedalekou Železnicí. Důvodem tohoto spojení bylo hlavně nedostatečné zázemí pro naše malé naděje. Spolupráce se Železnicí je v tomto ohledu naprosto bezproblémová a naši mladí fotbalisté mají perfektní podmínky pro rozvoj svých sportovních dovedností. Neustále uzavřené valdické hřiště bylo samozřejmě také komplikací pro tým mužů, který musel hledat náhradní řešení. Vedení valdické kopané dokázalo zajistit tréninkové hřiště v nedalekých Popovicích, které ovšem není ve stavu, který by odpovídal alespoň průměrným normám pro fotbalové utkání. Zápasový azyl jsme našli v Lomnici nad Popelkou, kde jsme po dohodě s tamním vedením odehráli všechna domácí utkání. Tímto chceme poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě hřiště a zázemí pro naše zápasy, protože servis byl vždy nadstandardní.

Co se týče výsledků našich družstev, můžeme být spokojení. Muži dokázali naplnit přání a požadavky fanoušků a po podzimní části figurují na prvním místě tabulky. Z devíti odehraných zápasů mají na kontě osm výher a jednu porážku. Se skóre 37:7 mají druhý nejlepší útok a nejlepší obranu v celé soutěži. Nejvyšší výhru zaznamenali valdičtí fotbalisté proti Žereticím (7:0) a jediná porážka se zrodila v Železnici v poměru 0:1. Jedinou kaňkou bylo brzké vyřazení z poháru mužů, kde jsme možná celkem překvapivě podlehli Češovu 1:3. Nicméně pohár mužů je pouze doplňková soutěž a prioritou je III. třída. I když je fotbal kolektivní sport, těší nás prozatímní úspěch valdického střelce Martina Kubíčka, který vede tabulku střelců s devatenácti přesnými zásahy.

V žákovských kategoriích se naše sdružená družstva umístila také na velmi slušných pozicích. Starší žáci vedou svoji soutěž, družstva mladších žáků a starší přípravky se nachází v celkem poklidném středu tabulky. Postavení všech družstev můžete vidět v přiložených tabulkách.

Na závěr bychom chtěli poděkovat vedení obce Valdice, partnerům a fanouškům za podporu a přízeň. Doufáme, že se valdický fotbal zase navrátí na místní hřiště a naši příznivci si budou moci vychutnat okresní kopanou, tak jako dříve.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň a těšíme se na další fotbalová utkání na jaře 2020.